Najlepsze radiobudziki do 100 zł

Kruger & Matz KM0813Wstawanie to dla wielu osób nieprzyjemna konieczność i ból. Dźwięk budzika, dzień w dzień ta sama melodyjka czy dzwonek, coraz bardziej denerwują.

radiobudzik do 100 zł

Alternatywą dla monotonnych alarmów, może być radiobudzik, który dźwiękami ulubionej stacji radiowej, będzie wspomagał walkę z przyciąganiem łóżka. Ceny takich urządzeń zaczynają się już od 45 złotych za najprostsze modele, a kończą na kilkuset za te wyposażone w radio internetowe i odbiór w standardzie DAB+. W segmencie do 100 zł można znaleźć już kilka godnych polecenia modeli, choć jak łatwo się domyślić nie będą one oferować zbyt rozbudowanej funkcjonalności.

 1. Blaupunkt CR5WH
  Firma Blaupunkt w Polsce kojarzy się z radiami, jednak nie tymi domowego użytku, a tymi, które znajdują się w samochodach. CR5WH to jedno z najtańszych urządzeń dostępnych na rynku. Kosztuje zaledwie 44,99. W tej cenie otrzymujemy prosty radioalarm w kształcie kostki z dużym, kwadratowym, czytelnym wyświetlaczem, którego jasność można w łatwy sposób regulować. Blaupunkt CR5WHDużym atutem tego modelu jest możliwość zapamiętywania do 20 częstotliwości, co oznacza, brak konieczności strojenia od zera za każdym razem. Ostatnią funkcją, o której należy wspomnieć jest tryb drzemki, który wyłącza alarm, aby powtórzyć go po kilku minutach. 
 2. iCES ICR-200
  Za dokładnie tę samą cenę, czyli 44,99 kupić można urządzenie mało znanej marki iCES.iCES ICR-200W porównaniu do wcześniej opisywanego Blaupunkta CR5WH jest to sprzęt dużo prostszy. Posiada on mniejszy, owalny wyświetlacz, bez możliwość regulacji jasności. Dużym minusem jest brak pamięci, co oznacza, że każda chęć zmiany rozgłośni, będzie wiązać się z przestrajaniem urządzenia. Argumentem przemawiającym za urządzeniem jest tzw. sleep, czyli możliwość ustawienia czasu, po którym radio ma przestać grać. Taka funkcja przydaje się np. jeżeli słucha się muzyki do snu i nie chce się, aby radio bez sensu grało całą noc. Poza tym tak jak swój konkurent Ices oferuje możliwość skorzystania z drzemki.
 3. Kruger & Matz KM0813
  Mimo obco brzmiącej nazwy Kruger & Matz to tak naprawdę polska marka, należąca do firmy LechPol. KM0813 to już urządzenie z nieco wyższej półki cenowej niż wspomniane wcześniej budziki. Jego koszt to 79,99. W tej cenie otrzymamy alarm w kształcie wygiętej kostki z dużym wyświetlaczem. Kruger & Matz KM0813Łączy on wszystkie najlepsze cechy Blaupunkta CR5WH i iCESa ICR-200 – tryb drzemki, funkcję sleep oraz zapamiętywanie stacji. Tym, co odróżnia go od tańszej konkurencji, jest możliwość podłączenia dowolnego urządzenia jak telefon czy odtwarzacz mp3 i odtwarzania z niego muzyki za pomocą złącza AUX. 
 4. Hyundai RAC 878 BG
  Kolejna marka znana w Polsce, jednak kojarzona z innym segmentem, czyli Hyundai. RAC 878 BG to najdroższy z przedstawianych modeli, jego cena to 100 złotych bez jednego grosza. Hyundai RAC 878 BGZa tą cenę producent proponuje okrągłe urządzenie z projektorem laserowym na szczycie, dzięki któremu radiobudzik może wyświetlać godzinę np. na ścianie lub suficie. Poza tym funkcjonalność sprzętu jest dość ograniczona, posiada ono funkcję sleep i tryb drzemki, jednak pozbawione jest pamięci i możliwości odtwarzania muzyki z zewnętrznych nośników. Jest to dobre urządzenie dla osób, które lubią nowinki oraz tym którym zależy na dobrym wykonaniu i designie, które stoją na wysokim poziomie. 

Jaki radiobudzik polecacie

Przedstawione powyżej modele to najlepsze radiobudziki w swoim segmencie cenowym. Każdy oferuje inne funkcje i skierowany jest do ciut innej grupy. Hyundai RAC 878 BG będzie idealny dla fanów designu i gadżetów. Szukający możliwie dużej liczby funkcji zdecydują się na rodzimego Kruger & Matza. Ci, którzy szukają maksymalnie prostego lub taniego rozwiązania wybierać będą między iCESem ICR-200 i Blaupunkt CR5WH. Każde z tych urządzeń jest godne polecenia, a wybór konkretnego to tylko kwestia potrzeb i zasobności portfela.

studenton.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *