Jaki wybrać czajnik elektryczny, aby był cichy i energooszczędny

Zelmer ZCK1173XCzajnik elektryczny pełni ważną funkcję w każdym gospodarstwie domowym. Jest bardzo komfortowym rozwiązaniem i alternatywą dla czajnika przeznaczonego na kuchenkę AGD. Możliwość, jaką nam daje czajnik elektryczny sprawia, że wiele osób chce go mieć w swoich domach. Szybkie zagotowanie wody to niezwykła wygoda i oszczędność czasu. Ważne również jest to, aby czajnik pracował cicho oraz był energooszczędny.

Jaki czajnik wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania

Jaki czajnik wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania? Na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze? Co ma znaczenie? Szereg pytań, szereg wątpliwości. Odpowiedź jest jednak poniżej i warto zasugerować się poradami, gdyż zyskamy dzięki temu szansę na zakup najodpowiedniejszego czajnika elektrycznego, który będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania. A to jest bardzo ważne.

Jaki czajnik elektryczny będzie najlepszy

Należy zwrócić uwagę na moc czajnika, gdyż im więcej posiada Watt, tym lepiej. Dobrze, gdy miał również płytę grzewczą, to powoduje, że zużywa on znaczniej mniej energii, niż w przypadku, gdy takowej płyty nie posiada. Istnieją również modele, które posiadają regulowaną temperaturę. Jest to również ciekawym rozwiązaniem, gdyż gdy nie potrzebujemy wrzątku, ustawiamy niższą temperaturą, dzięki czemu woda gotuje się znacznie krócej, a to również wpływa na oszczędzanie energii.

Ważny jest także materiał, z jakiego jest wykonane urządzenie. Dobrze, gdy jest wykonane ze stali nierdzewnej, co sprawi, że woda będzie miała delikatny smak oraz temperatura zagotowanej wody nie będzie tak bardzo szybka obniżać się. Najlepszym materiałem jest ceramika. Jednak jest ona również najdroższym rozwiązaniem. Wynagradza nam to jednak gotowana w takim czajniku woda, gdyż jest ona najzdrowsza. Należy również zwrócić uwagę na to, by wybrać odpowiednią grzałkę. Ma to spore znaczenie, gdyż liczy się jej moc. Gdy mamy do czynienia z gałką spiralną, moc będzie się wahać w graniczy od 200 do 2200 W, natomiast, gdy mamy do czynienia z grzałką płytową, moc będzie się wahać od 600 do 3100 W. Lepiej jest wybrać grzałkę z mniejszą mocą. Warto pamiętać, że im mniejsza moc grzałki, tym mniejsze zużycie prądu, a co za tym idzie nasz czajnik zyskuje na energooszczędności.

Nasz propozycja tanich czajników elektrycznych

1.Modelem godnym polecenia jest na przykład czajnik elektryczny Philips HD9322/31. Posiada on moc 2200 W, posiada płaską grzałkę płytową, wykonany jest ze stali nierdzewnej, co sprawia, że prezentuje się on bardzo stylowo i nada dla każdej kuchni eleganckiego wyglądu.

czajnik elektryczny Philips HD9322/31

Co więcej, jest to solidny materiał. Dzięki dużej mocy istnieje możliwość szybkiego zagotowania wody, co z kolei sprawia, że czajnik ten zużywa mniej prądu. Posiada on również automatyczny wyłącznik. Nie trzeba martwić się, gdy zapomnimy wyłączyć gotującej się wody, gdyż wyłączy się ona automatycznie. Model ten zawiera także filtr Single Action, który powoduje, że woda jest dużo czystsza.

2. Innym modelem, który również jest energooszczędny jest Zelmer ZCK1173X. Dodatkowo posiada on funkcję, która umożliwia wybranie odpowiedniej temperatury, do jakiej ma zostać podgrzana woda.

Zelmer ZCK1173X

Posiada także funkcję przypomnienia w postaci sygnału dźwiękowego, który zawiadamia nas o zakończeniu gotowania się wody. Również ciekawą opcją, jaką posiada czajnik jest funkcja podtrzymywania ciepła, co sprawia, że woda utrzymuje swoją temperaturę dłuższy czas. 

 

studenton.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *